Plantator Nienadówka 0:2 Czarni Czudec

W hitowym meczu 9. kolejki A-klasy Czarni Czudec zwyciężyli 2:0 na trudnym terenie w Nienadówce. Bramki dla Czarnych strzelali Jarosław Kuter i Konrad Szypuła. Mecz obfitował w wiele fauli zarówno po stronie Plantatora jak i Czarnych. Gracze Nienadówki nie potrafiąc udowodnić swoich umiejętności piłkarskich uciekali się do niebezpiecznych wejść i fauli. Niestety sędzia nie panował nad tym co dzieje się na boisku w pierwszej połowie. Po jednym z czystych wejść wślizgiem, nasz kapitan został kopnięty w twarz już po akcji, gdy próbował wstać. Zdarzenie to umknęło głównemu arbitrowi, jednak po chwili sędzia liniowy znajdujący się po przeciwległej stronie boiska zasygnalizował przewinienie. Po konsultacji sędzia ukarał zawodnika Plantatora jedynie żółtą kartką za to brutalne i najzwyczajniej w świecie chamskie zagranie. Kilka minut wcześniej inny zawodnik Nienadówki, grający trener Adamczyk po jednej akcji w której był faulowany, sam chciał wymierzyć sprawiedliwość i z impetem w niesportowy sposób odepchnął naszego kapitana. Za to również powinien zostać ukarany czerwoną kartką, jednak arbiter wyciągnął tylko żółty kartonik. W trakcie zamieszania na płycie boiska pojawili się "kibice" gospodarzy, którzy grozili sędziemu jak i również naszym zawodnikom. Zachowanie kibiców Plantatora było skandaliczne, przez cały mecz nasza drużyna jak i sędziowie byli wyzywani i szykanowani. Mimo, że na trybunie były dzieci, nie przeszkadzało to najbardziej zagorzałym kibicom (pod wpływem alkoholu) Nienadówki do rzucania przekleństwami i wyzwiskami w naszym kierunku.

Większość ataków Nienadówki rozbijała się na obronie Czarnych, która tego dnia była bardzo dobrze dysponowana. Jedyną groźną sytuacją gospodarzy był szybko wykonany rzut wolny w pierwszej połowie, jednak nasi obrońcy wykorzystali niezdecydowanie napastnika i wybili piłkę w boczne sektory boiska. Wynik mógł być wyższy jednak w pierwszej połowie Czarni nie wykorzystali rzutu karnego podyktowanego za faul na Konradzie Szypule.

Następny mecz w niedzielę o 11:00 na stadionie w Czudcu. Naszym przeciwnikiem będzie Victoria Budy Głogowskie.

Skład Czarnych: A.Zimny - K.Pszonka, K.Paluch, M.Włodyka - W.Piechowiak, M.Wawrzonek(68' D.Wiącek), K.Sierżęga, A.Magnuszewski - J.Kuter - K.Górecki, K.Szypuła(89' P.Sierżęga)