Czarni Czudec awansują do klasy okręgowej

Z powodu panującej pandemii koronawirusa COVID 19 oraz obecnej sytuacji w kraju, Podkarpacki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu 2019/2020 i nie rozgrywaniu rundy wiosennej. Tym samym nasza drużyna, która zajmowała po rundzie jesiennej 1 miejsce w Klasie A Rzeszów gr.I z dorobkiem 37 pkt może świętować awans do klasy okręgowej.

Ta decyzja bardzo nas ucieszyła, ponieważ na nasz wynik ciężko pracowaliśmy od początku sezonu. Na 14 rozegranych spotkań wygraliśmy aż 12, jeden raz zremisowaliśmy i raz przegraliśmy. Pozwoliło nam to wypracować 9 punktową przewagę nad drugą w tabeli Przybyszówką, która również może świętować awans do klasy okręgowej. Postawiony przed sezonem cel udało się nam zrealizować i po blisko 30 latach wracamy do rzeszowskiej okręgówki.

PZPN zadecydował o przyznaniu awansów do wyższej ligi drużynom zajmującym miejsca premiowane natomiast drużyny zagrożone spadkiem rozpoczną nowy sezon w tej samej klasie rozgrywkowej. Termin wznowienia rozgrywek obecnie nie jest jeszcze znany. Wiemy jednak, że w klasie okręgowej wystąpi prawdopodobnie 21 drużyn, co zapowiada długi i ciekawy sezon.

Z naszej strony chcielibyśmy podziękować zawodnikom, sponsorom, Panu Wójtowi Gminy Czudec Andrzejowi Ślipskiemu oraz całej Radzie Gminy za wsparcie, które udzielali nam przez cały sezon i bez którego ten sukces nie byłby możliwy. Dziękujemy również naszym kibicom, którzy często uczęszczali na nasze mecze zarówno w Czudcu jak i na wyjazdach.

Pełny komunikat PZPN: