Czarni Czudec 2:1 Diament Pstrągowa

Po zaciętym meczu Czarni Czudec wygrali 2:1 z Diamentem Pstrągowa. Początek meczu w wykonaniu Czarnych był dość nerwowy, popełnialiśmy kilka prostych błędów. Jednak z upływem czasu nasza gra stawała się coraz lepsza. Niestety mimo kilku dogodnych sytuacji nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Diament ograniczał się głównie do kontrataków i zagrywania długich piłek na swojego napastnika. W pierwszej połowie Pstrągowa miała dwie dogodne sytuacje do strzelenia gola. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do doliczonego czasu 1 połowy. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłkę w siatcę umieścił Krzysztof Górecki i do szatni schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie ciągle dążyliśmy do zdobycia kolejnego gola jednak tego dnia dobrze dysponowany był bramkarz gości. W 65 minucie po zagraniu ręką w naszym polu karnym sędzia odgwizdał rzut karny dla Diamentu, który na bramkę zamienił Filip Bilski. Po stracie gola Czarni zabrali się do odrabiania strat i na efekty trzeba było czekać do 85 minuty, kiedy to po jednym z dośrodkowań i zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył Paweł Pałys. Warto wspomnieć, że pod koniec meczu Diament miał dwie stuprocentowe sytuacje do wyrównania stanu meczu. Pierwszą z nich miał napastnik gości jednak w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki a w ostatniej akcji meczu fantastyczną interwencją popisał się nasz bramkarz Artur Zimny, który obronił strzał głową z bliskiej odległości. Dzięki temu zwycięstwu Czarni Czudec awansowali na 1 miejsce w tabeli.

Chcieliśmy podziękować naszym małym piłkarzom z Akademii Piłkarskiej Czarni Czudec za eskortę przed meczem :) Dziękujemy również kibicom za liczne przybycie na stadion i wspieranie naszej drużyny.

Skład Czarnych: A.Zimny - K.Pszonka(65' B.Tłuczek), K.Paluch, A.Magnuszewski(64' M.Włodyka) - W.Piechowiak, M.Wawrzonek, K.Sierżęga, P.Pałys(90' P.Kowal) - D.Wiącek(55' J.Kuter) - K.Górecki(55' T.Pietrasiewicz), K.Szypuła(86' J.Rykała)

Bramki: Krzysztof Górecki (45+2'), Paweł Pałys (84') - Filip Bilski (65' rzut karny)

Najbliższy mecz już w niedzielę o godzinie 11:00 na stadionie w Czudcu. Zagramy z ŁKS Łukawiec.