Porażka z liderem

W Wielką Sobotę (15.04.2017) rozegraliśmy kolejne spotkanie w rundzie wiosennej rozgrywek A-klasy. Trzeba przyznać, że terminarz serwuje nam na początek mocne zespoły, a tym razem do Czudca miał przyjechać lider z Tyczyna. Gracze Strugu to bez wątpienia najlepsza drużyna tych rozgrywek i to oni przystępowali do meczu jako faworyci. My po całkiem niezłym początku rundy, nie zamierzaliśmy jednak łatwo się poddawać. Do meczu przystąpiliśmy skupieni i nieco wycofani.Staraliśmy się przede wszystkim zagrać dobrze w obronie i mimo, że wychodziło nam to całkiem nieźle, to niestety nie udało nam się ustrzec błędów. Największy z nich przypłaciliśmy stratą jedynej w tym meczu bramki. Po rzucie rożnym piłkę instynktownie obił nasz bramkarz, jednak najszybciej dobiegł do niej napastnik rywali i przy braku naszego krycia, mocnym strzałem posłał ją pod poprzeczkę. Widać było w naszej grze wycofanie, a najgroźniejsze akcje tworzyliśmy po stałych fragmentach gry. W drugiej połowie obraz gry trochę się poprawił. Graliśmy wyżej i odważniej, a chwilami nasza postawa mogła się podobać. Dobrze jednak spisywała się defensywa Tyczyna, który był tego dnia drużyną lepszą. Mieliśmy swoje szansę, zwłaszcza po rzucie rożnym, w którym K. Górecki ze świetnej pozycji trafił nad poprzeczką, ale goście bardzo groźnie kontrowali. Mimo porażki, nasza gra mogła się podobać, zwłaszcza mając w pamięci jesienny mecz w Tyczynie. Byliśmy znacznie lepiej "poukładani" na boisku i postawiliśmy gościom trudne warunki. To pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość, bo przed nami kolejne trudne mecze. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-1.

Autor relacji: Mateusz St