Bezbramkowy remis

Czarni udanie rozpoczęli rundę wiosenną, wygrywając na wyjeździe z Granitem Wysoka Strzyżowska. W kolejnym spotkaniu mieliśmy się zmierzyć z wiceliderem rozgrywek, drużyną z Niebylca i to na terenie naszego rywala. Historia pokazuje, że potyczki naszych zespołów bywają bardzo zacięte, a po jesiennej porażce u nas, tym mocniej chcieliśmy poszukać cennych punktów. Już pierwsze minuty pokazały, że będzie to typowy mecz walki. Piłka krążyła głównie w okolicach środkowej części boiska, a obie drużyny miały kłopoty ze stwarzaniem sobie dobrych sytuacji. Graliśmy bardzo solidnie w defensywie i dosyć szybko rozbijaliśmy ataki rywali, ale to samo można powiedzieć o drużynie gospodarzy. Swoich szans upatrywaliśmy głównie w stałych fragmentach gry i chociaż zagrywane piłki były naprawdę niezłe, tak nie umieliśmy znaleźć szansy, by zmienić wynik meczu. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie stworzyli gracze Niebylca, ale sporo było w tym naszej winy. Nasz bramkarz nieskutecznie starał się wybić długą piłkę, a do tej najszybciej dobiegł gracz gospodarzy. Na nasze szczęście uderzał ze sporego kąta i nie zdołał skierować piłki do siatki. Zacięta, ale mało widowiskowa pierwsza połowa, zakończyła się rezultatem 0-0. Druga połowa różniła się tylko nieznacznie od pierwszej. Żadna z drużyn nie chciała chyba zbyt mocno się odkryć, chociaż i jedni i drudzy mieli naprawdę dobre szanse na zdobycie bramek. Z naszej strony największe zagrożenie stworzył M. Wiater, który miał przed sobą już tylko bramkarza, ale obrońca Niebylca w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę spod nóg naszego zawodnika. Świetną sytuację miał też M. Żybura, który doskonale znalazł się w polu karnym rywala, ale nie udało mu się zakończyć wrzutki z rożnego celnym strzałem. Gospodarze groźnie kontratakowali, ale też niewiele z tego wynikało. Zacięty pojedynek zakończył się więc bezbramkowym remisem i trzeba chyba uznać, że był to sprawiedliwy wynik.

Autor relacji: Mateusz St

Skład Czarnych w szczegółach meczu po prawej stronie.

Za tydzień gramy w Wielką Sobotę z Tyczynem o 11:00 na naszym stadionie.